Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Obrazek

 Heavy metal

Jeden z nejoblíbenějších metalových stylů, který se vyznačuje především velkou melodičností a vysoko položeným, čistým zpěvem. Bývá poměrně rychlý a často se v něm objevují sborově zpívané refrény.

 Power metal

V tomto melodickém stylu je velký důraz kladen na texty, popisují hlavně doby dávných válek a mystických bojovníků, kteří se jich účastnily.

 Speed metal

Je to velice rychlá verze heavy metalu, jehož melodičnost bývá většinou poražena pouze neuvěřitelnými hlasy zpěváků.

 Trash metal

Jedná se o styl, o poznání tvrdší než styly předešlé, u něhož je většinou důraz kladen na rychlou a agresivní hudbu.

 Death metal

Asi nejtvrdší styl, který se dá nalézt. Je charakteristický chroptivým zpěvem, kterému častokrát není ani rozumět a častými boostry kytar. Texty bývají často kritické vůči společnosti.

 Doom metal

Tento styl také obsahuje chroptivý zpěv, který je hlavním znakem death metalu, ale často se k němu připojuje vysoký ženský hlas a hlavně je zde mnohem pomalejší hudba. Také se zde velmi často objevují hudební nástroje jako housle, violoncela a flétny.

 Black metal

Stále poměrně tvrdý styl, ale položený do o něco vyšších tónin, což se týká jak hudby, tak i zpěvu. I zde se využívají nástroje jako klávesy, housle a violancela. Mnoho black metalových skupin používá jako svou image bíle obarvené tváře okrášlené různými černými pošklebky.

 Grind core

A hned se zdá, že death metal není tak tvrdý jak na první poslech zněl. Tento styl je jeho mnohem tvrdší a brutálnější verze, což se týká hudby i zpěvu.

 Industrial metal

Jde o hodně rychlý metal, doplněný kovovými a dunivými zvuky strojového typu.

 Gothic metal

Je to vlastně odlehčená a melodičtější verze doom metalu. Vyznávají se zde především hluboké, čisté, mužské hlasy, propletené s vysokými ženskými hlasy. Opět se zde objevují různé hudební nástroje, které nepatří zrovna do skupiny metalových. Celkově tento styl připomíná starobylou hudbu, okořeněnou perfektní melodii a hlasy.

 Progresive metal

Jedná se hlavně o skupiny, jenž se skládají z hudebníků, kteří mají svůj hudební vrchol už za sebou a hrají takový průřez tou měkčí polovinou metalu. Dá se říci, že v některých oblastech až hraničí s rockem.

 Atmospheric metal

Tento styl je asi nejměkčí součástí metalu, jedná se o pohodovou hudbu, doplněnou o zvuky přírody, která se hodí spíše pro relaxaci.

 Folk metal

Opět jde o tu měkčí část metalu, ve které si skupina většinou vezme nějakou známou melodii a upraví ji do podoby metalu. Často se používají nástroje charakteristické pro danou zemi.

 Symphonic metal

Metal skloubený se symfonickým orchestrem. Pokud se povede vyvážit metal s vážnou hudbou tak, aby jedno nerušilo to druhé vzniká naprosto neuvěřitelná kombinace, ale není mnoho skupin, kterým se to povede.

 Dark metal

Styl více než podobný black metalu, vybroušený špetkou gothic metalu.

 White metal

Název zahrnující všechny styly, které mají co dočinění s křesťanskými texty a podobně.

 Nu metal

Je to heavy metal s prvky rapu. Za zakladatele nu metalu jsou všeobecně považováni KoЯn, začali totiž jako první hrát s podladěnými sedmistrunnými kytaramy,jako vzor následováni hordou dalších skupin.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a jeden obrázek od návštěvníka mejch webovek :)

bohužel líp to sem nešlo dát

Obrazek


videa

 

Iron Maiden - Run to the hills
 
 
 
Napalm death - Time waits for no slave 
 
 
 
Törr - Kladivo na čarodějnice
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Blablabla

(kača, 2. 9. 2013 20:24)

Ja mám najradšej LinkinPark!!!